EFT Terapie - Liberec a okolí

Moderní doba s sebou nese i svá negativa. Tím největším je zcela určitě stres. Ten negativně ovlivňuje život ve všech jeho částech a dokonce vyvolává nemoci. Proto je velmi důležité umět ho účinně odbourat.

Stres je něco, co ničí každodenní život. A je jedno, zda jde o část pracovní nebo soukromou. Stres může vyvolávat celá řada důvodů. Bohužel, na původ vzniklého stresu se rychle zapomene a stres může přetrvávat až tak dlouho, že naruší tělesnou rovnováhu a umožní vzniknout nemocem a různým problémům.

Jak si pomoci se stresem?

Stres a nemoci ze stresu je dosti těžké léčit. Pilulky nezabírají, spíše otupí, a léčba bývá zdlouhavá. Pokud se dlouho nic neděje, pak je možné, že přetrvávající stres vyvolá i velmi vážnou nemoc. Zde pak často klasická medicína zůstává bezradná a točí se v kruhu. Pomoci však může alternativní medicína.

Alternativní medicína

Moderní i starodávná. Ano, tak by se dala charakterizovat. Alternativní medicína využívá poznatků, které si předávali léčitelé a pak také poznatků odborných. Je doplňkem klasické medicíny. Ten, kdo umí najít propojení obou léčebných způsobů má často mnohem vyšší úspěchy v léčení svých pacientů, než ten, kdo zastává jen svou nauku. Alternativní medicína má úspěch zejména u civilizačních nemocí. To proto, že vychází z jiného základu než klasická medicína. Klasická medicína léčí nemoc samotnou, tedy její projevy. Kdežto alternativní medicína se zabývá samou podstatou nemoci a důvodem jejího vzniku. Ten pak také léčí. Podaří-li se totiž vyléčit důvod vzniku nemoci, pak odezní i projevy.

EFT Terapie - Liberec a okolí

K alternativní medicíně patří i EFT terapie. Jde o metodu, která umí harmonizovat tělo, odbourávat nemoci a problémy vzniklé ze stresu a stresových zážitků. Zabývají se jí certifikovaní terapeuti, kteří na základě speciálních postupů dokáží přijít na samotný zdroj nemoci a odbourat ho. Tato definice zní velmi jednoduše. Ovšem až tak jednoduché to není. Proto je vždy nutné opravdu si vybírat kvalifikovaného terapeuta, který EFT terapii provádí správně a tudíž je pak terapie také účinná. Při výběru terapeuta vždy pomáhá i to, jak se staví ke klasické medicíně. Certifikovaný terapeut nikdy klasickou medicínu nezavrhne, ale naopak s ní spolupracuje. To dává ještě vyšší záruku úspěšnosti a zvládnutí problému.

Co je EFT terapie?

EFT terapie patří k oborům energické psychologie. Její učení vychází z poznatků staré čínské medicíny a různých psychologických disciplín, které spadají až do dnešní doby. Základem EFT terapie je poznání, že příčina všech druhů onemocnění, ať již tělesných, tak psychických, vychází z poruch energetického systému těla. Jde o to, že tělem proudí energie, která tělo harmonizuje a chrání. Dojde-li k porušení toku energie, vzniká problém. Ten je možné řešit právě EFT terapií. Ta se zabývá energetickým systémem těla, tokem energie, a způsobem, jak tok obnovit. To je možné stimulováním akupresurních bodů. Tak se odstraní vzniklý blok, a energie se opět rozproudí a tělo se začne uzdravovat.

Jak probíhá EFT terapie?

Celé sezení s terapeutem probíhá ve fázích. Základem je zjištění daného problému, ale terapeuta budou zajímat i současné projevy problému. Následuje stimulace jednotlivých akupresurních bodů, což způsobuje značnou úlevu. Při sezení pacient sedí na židli. Je lehce oblečený a terapeut se dotýká, tlačí a masíruje jednotlivé akupresurní body. Tak se energie uvolňuje. Stimulace bodů v žádném případě nebolí. Jde spíše o záležitost příjemnou.

Jak dlouho trvá EFT terapie?

První návštěva bývá nejdelší. Trvá kolem dvou hodin. Je tedy třeba mít dostatek času. Velkou výhodou EFT terapie je, že již u první návštěvy se dosahuje pozitivních výsledků, které jsou neměnné. Další návštěvy jsou individuální. Někdo potřebuje sezení více, někomu stačí jedno jediné. Záleží na hloubce problému i na tom, jak moc emočních bloků se na těle nachází.

Uzdravování s EFT terapií

EFT terapie je zaměřená na uvolnění emočních bloků a tím i k nastartování sebeuzdravování. Není tedy všelékem na všechny možné nemoci. Umí však vždy pomoci obnovit tok energie těla, což samo o sobě dodá tělu energii pro další uzdravování a případný boj s již vzniklou a rozvinutou nemocí. EFT terapie je výbornou cestou zejména u civilizačních nemocí, které vznikají z trvalého stresu. Pomáhá a to velmi účinně u bolestí hlavy, bolestí zad, u neustálé únavy. Celé uzdravování probíhá velmi jemně, a přináší úlevu s každým uvolněným a odstraněným emočním blokem.

Komu pomáhá EFT terapie?

Vzhledem k tomu, že se předpokládá, že každý člověk je originál a každý problém, byť u více lidí stejný, vznikl jinou cestu, na jiném základě, tak vyzkoušet EFT terapii se vyplatí opravdu každému. Již proto, že za svůj život si od dětství vytváříme a ukládáme emoční bloky, které pak způsobují člověku v životě celou řadu problémů. Pokud tedy** EFT terapie** nepomůže přímo s daným problémem, pak jako vedlejší produkt uvolní vzniklé bloky a člověk se bude cítit lépe. A i tento malý pokrok je pozitivní. Navíc EFT terapie může jako podpůrná metoda zajistit lepší průběh uzdravování klasickou medicínou. U EFT terapie je prokázáno, že nikdy neublíží. Vždy a u každého člověka působí jen pozitivně.

Co léčí EFT terapie?

EFT terapie léčí energetické dráhy těla a odbourává vzniklé bloky na drahách. Ty způsobují problémy zdravotní i psychické. EFT terapie umí tedy léčit celou řadu problémů spojených s nemocemi těla i duše. Může jít o různé bolesti, fobie, stresy, strachy, návyky a závislosti, ale i pocity samoty a bolesti ze ztráty blízké osoby. EFT terapie umí léčit i velmi těžké nemoci. To v případě, když pomáhá léčit spolu s klasickou medicínou a podpoří pacienta. Uleví mu a dodá sílu na další boj s nemocí.

Koučink ukáže směr

Koučink je moderní metoda, která pomáhá jednotlivcům i kolektivům dosahovat vysokých cílů v životě soukromém i profesionálním. Tak toto je hodnocení, které zní až příliš odtažitě. Koučink však není nic, co by nutilo, nebo určovalo, nebo řešilo cestu pro další život či práci. Koučink pomáhá ukazovat možnosti, nacházet ty nejlepší vlastnosti a vědomosti a tím ukazovat další možné cesty i způsoby, jak jít dál a dosáhnout vysněných cílů.

Kdo je kouč?

Kouč je někdo, kdo svému klientovi věří, nevnucuje mu svůj názor, ale podporuje klienta, a pomáhá mu najít jeho nejlepší vlastnosti, jeho talent, vědomosti, sebevědomí a tím i cestu, kterou on sám chce jít dál. Proto koučů využívá řada úspěšných podnikatelů, manažerů a obchodníků. Dnes koučů využívají i školy, které chtějí pomoci mládeži najít cestu, kterou po škole půjdou.

Kdy využít koučinku?

Určitě pokud se nacházíte na rozcestí a potřebujete zhodnotit, jak dál. Kouč vám ukáže, jak se dál rozhodnout, jak zvážit situaci, jak dosáhnout cílů, jak zrealizovat Vaše sny. Přitom nepůjde v žádném případě o jeho rozhodnutí, ale jen o Vaše vlastní. Kouč je totiž jen podpůrnou berličkou, pomocníkem, a vy jste ti, jež rozhodují. Po boku s koučem však budete mnohem jistější a úspěšnější.

 

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20352 (magazinliberec.cz#30)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat