Hotel pro psy Liberec

Říká se, že Češi jsou národ pejskařů. O své psy pečujeme, vodíme je do psích salonů, kupujeme jim psí oblečky a krmíme psími lahůdkami. V případě, že se o své pejsky nemůžeme nějaký čas starat, můžeme využít i služeb hotelu pro psy.

Kdy využít služeb hotelu pro psy?

Hotel pro psy není žádný rozmar jejich páníčků. Hotel neslouží k tomu, abychom se psa na nějaký čas „zbavili“, když nás nebaví se o něj starat. Hotel pro psy je čistě praktická věc oceňovaná všemi pejskaři, kteří mají své mazlíčky sice rádi, ale bohužel je nemohou mít pár dnů u sebe. Důvody mohou být různé. Nejčastěji k nim patří pracovní cesta, dovolená, pobyt v nemocnici apod. Zkrátka jde o místa, kde svého psa nemůžete vzít s sebou. Jako první variantu většina pejskařů volí hlídání psa příbuznými a kamarády. Kamarádi Vám jej sice pohlídají, ale těžko je přemluvíte na týden, dva, nebo dokonce více. Také oni chodí do práce a mají své povinnosti. Nemohou být s Vaším mazlíčkem stále. Zejména, pokud je zvyklý na pravidelnou lidskou společnost, není dobré nechávat psa na delší dobu samotného doma. Už tak je odloučení od Vás pro psa stresující, a není jej třeba stresovat izolací v bytě nebo domě. Právě pro tyto případy, když zkrátka nemůžete mít psa několik dnů u sebe, ale zároveň pro něj nemáte spolehlivé hlídání, je zde služba hotelu pro psy.

Než dáte psa do hotelu pro psy

Než dáte psa do hotelu pro psy, je dobré do daného hotelu i se psem zajít a prohlédnout si ho. Až zde pak psa povezete k pobytu už pro něj nebude místo úplně neznámé a nové. Zároveň je to i uklidněním pro Vás, kdy budete předem vědět, jak vypadají kotce, kdo se o psy stará apod. projděte si i okolí hotelu, ať víte, kam se chodí se psi na procházku nebo jako vypadá jejich venkovní výběh. Přeci jen chcete mít jistotu, že svého psího miláčka dáváte na místo, kde bude spokojený a nebude nijak strádat. Promluvte si s majitelem či majitelkou hotelu a zeptejte se na vše, co Vás zajímá a co považujete důležité. Majitel Vám ochotně odpoví. Vlastníci a provozovatelé psích hotelů mají kladný vztah ke zvířatům stejně jako lidé, kteří jim na nějaký čas svěřují do péče své psí kamarády. Ví, jaké je to pro Vás i pro Vašeho pejska napjatá situace, a proto mají prostory pro zvířata uzpůsobeny tak, aby zde měli veškeré pohodlí, na které jsou zvyklí.

Jaké jsou podmínky pro přijetí psa do psího hotelu?

Pro přijetí do psího hotelu musí pes splňovat určité podmínky. Musí mít platný očkovací průkaz a nesmí mít žádné parazity. Do psího hotelu také většinou nepřijímají psy, kteří jsou agresivní, nesnáší se s ostatními psy a jsou problémoví. Existují ale i takové hotely pro psy, kde je pobyt psa spojen zároveň s jeho výcvikem a výchovou. Majitel/ka psího hotelu se Vás také zeptá, jak se pes chová, když je bez Vás. Pokud štěká a vyje doslova zoufalstvím, není dobré jej v hotelu nechávat. Delší odloučení by psovi mohlo způsobit trauma. Pes neví, že se za dva týdny pro něj vrátíte. Může si myslet, že jste jej opustili.

Jak vypadá ubytování pro psy?

Psi jsou** ubytováni v kotcích**, které jsou většinou vyhřívané, pokud je pes ubytován v hotelu přes zimní období. Menší psi, kteří jsou zvyklí na domácí prostředí, jsou ubytování přímo uvnitř hotelu. Můžete se setkat také s hotelem, který disponuje kotci s kamerou. Tato služba je určena páníčkům, kteří chtějí mít i na dovolené přehled o tom, jak se jejich pejsek v hotelu pro psy má. Funguje to tak, že každý pejsek má své číslo. Jakmile se připojíte na webové stránky daného hotelu pro psy a zadáte číslo, uvidíte kotec se svým psem přes webkameru. Obzvláště ustaraní páníčci, kteří se od svého mazlíčka loučili opravdu je velmi neradi, tuto službu vítají. Psi chodí pravidelně se zaměstnanci hotelu na procházky. Hotely pro psy se také proto nacházejí v oblastech blízko lesa a celkově jsou zasazeny v přírodě.

Co dát psovi s sebou do psího hotelu?

Ačkoliv psi nejsou malé děti a nevypravujeme je jako rodiče na tábor, i oni pociťují stesk, nejsou-li s milovanou osobou, v tomto případě se svým páníčkem. Doma jsou zvyklí na určité pachy, určitou stravu apod. Abychom psům jejich pobyt bez nás co nejvíce zpříjemnili, je ideální přibalit jim s sebou buď jejich dečku, na které doma spávají, nebo například kousek našeho oblečení – starý svetr nebo tričko. Psi tak u sebe budou stále cítit pach domova a budou při odloučení s námi klidnější. Psovi dejte s sebou do hotelu také stravu, na kterou je zvyklý, a jeho oblíbené psí pamlsky.

Je v hotelu pro psy veterinář?

Hotel pro psy disponuje veterinární lékařskou službou. Buď je veterinář přítomen přímo v hotelu, nebo se jeho ordinace nachází poblíž. V případě, že by se pejskovi něco stalo, projevila se nějaká nemoc apod. bude mu poskytnuto okamžité ošetření.

Hotel pro psy a kočky Liberec

Setkat se můžeme jak s hotely pouze pro psy, tak také s hotely pro psy, kočky a drobné domácí mazlíčky, jako jsou morčata, zakrslí králíčci, želvy apod. Zvířata jsou od sebe bezpečně oddělena, takže se nemusíte bát, že by došlo ke střetu mezi psem a kočkou nebo kočkou a morčetem. Většinou jsou jednotlivá zvířata v opačných částech hotelu, takže opravdu nemají šanci se střetnout.

Hotely pro zvířata jsou zde pro to, aby Vám pomohly vyřešit tíživou situaci v případě, že potřebujete nutně na několik dní odjet, ale nemáte kam svého psa dát. Také si díky psímu ubytování můžete konečně dopřát dovolenou u moře v luxusním hotelu, kam se dopravíte letecky. S pejskem byste se zde nedostali. Nemusíte mít výčitky, že svého psa na pár dní opouštíte. Také páníček si chce někdy dopřát více pohodlí a netrávit léto vždy jen na chatě u přehrady.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20355 (magazinliberec.cz#1)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat