Jak vybrat sekačku na trávu

Podle čeho vybírat sekačku na trávu? Je lepší elektrická nebo benzínová sekačka? Jak moc se řídit typem pozemku při výběru sekačky? Které sekačky jsou cenově výhodné? Čtěte dále a dozvíte se o sekačkách vše potřebné.

Vybíráme sekačku na trávu

Každoročně přichází s teplým počasím také zahrádkářská sezóna a povinnosti s ní spojené. Nemusíte mít zahradu určenou vyloženě pro pěstování ovoce a zeleniny, vytrhávat plevel z květinových záhonků apod., ale i přesto se práci na ní nevyhnete. Zahradu je třeba pravidelně sekat. Sháníte sekačku, která by se hodila přesně pro Váš typ zahrady? Koupili jste domek se zahradou nebo pozemek v zahrádkářské kolonii a přemýšlíte jak a čím o něj nejlépe pečovat? Možná Vám přijde zbytečné nad výběrem sekačky tolik dumat, ale správný typ sekačky Vám může přinést usnadnění práce se sekáním i lepší výsledný vzhled zahrady. Při koupi sekačky se zaměřujte na osvědčené značky, nekupujte sekačku od známých, kteří tvrdí, že je perfektně funkční, a přitom se Vám za pár týdnů pokazí. Původní majitel sekačky měl také pravděpodobně i jinak členitý pozemek a sekačka, která vyhovovala jemu, nemusí vyhovovat Vám. O výběru sekačky na trávu se poraďte buď přímo v obchodě s kompetentní osobou, nebo si projděte recenze na internetu. Vždy hledejte k jednomu typu sekačky více hodnocení a komentářů uživatelů. Každý může mít jiné zkušenosti. V závěru vyhodnoťte, které názory převládají, zda kladné, nebo spíše záporné.

Výběr sekačky podle typu pozemku

Každý pozemek je jiný. Někdo má kolem zahrady čistou rovnou plochu bez stromků, pařezů, svahu apod. Nejčastěji se takovéto pozemky vidí u novostaveb a tam, kde vzniká satelitní městečko. Starší pozemky jsou už více zarostlé zelení, jsou na nich vzrostlé stromy a keře. Některé zahrady jsou přímo ovocnými sady, jejich majitelé si zde pěstují ovocné stromy v řadách. Najdou se i tací, kteří mají malinký pozemek vyloženě určený pro relaxaci a posezení, a pěstují si na něm anglický trávník. Jaký pozemek máte vy? Rovný, svažitý, se špatně přístupnými zákoutími, s chodníčkem vlnícím se po celé zahradě? Jaký máte trávník? Máte na zahradě místa, kde Vám roste vysoký plevel a místa s nově vysazeným trávníkem? Neplatí, že jedna sekačka poseká jakoukoliv zahradu.

Rotační elektrická nebo benzínová sekačka?

Máte-li středně velkou zahradu, kde musíte místy bojovat vysokou trávou, doporučujeme Vám pořídit si rotační benzínovou sekačku. Rotační benzínové sekačky si poradí i se zahradou, která není příliš rovná, ale nachází se na ní i svažitá místa. Rotační benzínová sekačka má vyšší pořizovací cenu, ale za to větší výkon oproti sekačce elektrické. Jediné, na co byste se měli při její koupi více zaměřit, je její hlučnost. Rotační benzínové sekačky mají tendenci být hlasitější a mohou tak rušit okolní obyvatele. Tato sekačka nemá žádný kabel, který by Vás omezoval v sekání. Proto se hodí na větší plochy zahrad. Máte-li zahradu spíše menší a nikterak náročnou, co se terénu týče, postačí Vám rotační sekačka elektrická. Elektrická sekačka je tichá a ekologická. Její nevýhodou je to, že musí být připojena do zásuvky elektrickým kabelem. Proto si před její koupí zjistěte, zda máte pro sekačku vhodný zdroj el. proudu. Sekačka má poté takový dosah, jaká je délka jejího kabelu. Použít ale můžete také prodlužovací kabel.

Jak docílit úhledně zastřiženého trávníku?

Nechcete-li trávník sekat klasickou sekačkou, ale chcete ho jen zastřihnout, a to v místech, která by měla být reprezentativní, pomůže Vám když se vrátíte k retro stylu a použijete vřetenovou sekačku. Vřetenové sekačky se dnes už tak často nevidí, ale přesto se najdou tací, kteří na ně nedají dopustit. K vytvoření krásně zastřiženého anglického trávníku Vám rotační ani strunové sekačky nepomohou. Vřetenovými sekačkami se trávník zastřihává v takových místech zahrady, kde se většinou posedává s přáteli, kde si vodíte návštěvy a relaxujete. Jsou to místa kolem altánu, kolem pergoly, u bazénu apod. Vřetenové sekačky se stále prodávají, stále si je můžete pro zastřihávání trávníku pořídit. Někteří je dokonce používají hlavně z nostalgie a kvůli nenáročnosti při manipulování s nimi. Neřešíte benzín, neřešíte elektřinu, prostě se jen se sekačkou procházíte po zahradě a užíváte si letního sluníčka.

Sekání trávy strunovou sekačkou

Potřebujete-li na své zahradě posekat místa kolem chodníčků, terasy, zdi domu apod. bude se Vám hodit sekačka strunová. Strunová sekačka se používá pro sekání špatně přístupných míst.

Sekání trávy robotickou sekačkou

Slyšeli jste už o robotických vysavačích? A co o robotických sekačkách? Jde o novinku, která však zaznamenala okamžitě po uvedení na trh kladný ohlas u majitelů zahrádek. Robotická sekačka seká sama a na rozdíl od Vašich dětí u toho „nebrblá“ Neposeká Vám sice velkou zahradu se složitým terénem a hustým porostem, ale na menší rovnou zahrádku bohatě vystačí. A jak robotická sekačka funguje? Jednoduše ji položíte na místo, kde chcete, aby začalo sekání. Pak už jen můžete se spokojeným úsměvem a studeným drinkem v ruce pozorovat, jak tento šikovný malý pomocník vykonává práci za Vás. Robotická sekačka je opatřena senzory deště, pádu, nárazu a travními senzory. Uvidíte, že si ji ihned po prvním posekání zahrady oblíbíte. A nejspíš nebudete sami. Také ostatní členové domácnosti budou rádi, když jim odpadne každotýdenní hádání se, kdo dnes půjde posekat trávník. To je taky jedna z věcí, na kterou výrobci této sekačky mysleli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20358 (magazinliberec.cz#6)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat