Kurzy stolního tenisu Liberec

Máte rádi stolní tenis a chtěli byste se v něm zdokonalit? Nebo chcete, aby se stolní tenis naučilo hrát Vaše dítě? V obou případech můžete využít nabídku kurzů stolního tenisu.

Máte rádi bezkontaktní sporty?

Nejste zrovna milovníci kontaktních sportů, kde Vás protihráč může během hry zranit? Z toho důvodu se u kontaktních sportů také používá množství nejrůznějších chráničů. Hledáte sport, kde byste vybili přebytečnou energii a užili si soupeření i zábavy? Nebo nehledáte takový sport pro sebe ale pro děti? Dnešní doba plná počítačů a moderních technologií je příčinou toho, že své děti najdeme místo na zahradě s míčem, na židli před monitorem. Děti tak mají nedostatek pohybu a křiví si páteř. Navíc, sport není určen jen pro zlepšení fyzičky a celkového zdraví, ale také pro dobrou náladu. Při sportování se nám vyplavují endorfiny, hormony štěstí, a celkově se cítíme spokojeněji a více v pohodě. Večer pak uléháme příjemně unaveni a nebudíme se pětkrát za noc. Je všeobecně známo, že sportovci patří mezi vyrovnanější a usměvavější lidi. Ne každý má ale vlohy na sporty typu hokej nebo florbal. Ne každý má rád hry v týmu, proto máme kolektivní sporty a individuální, kontaktní a bezkontaktní. Jedním ze sportů, kde se nijak nedotýkáte svého soupeře, příjemně se u něj zahřejete a uděláte něco pro svou fyzičku, stolní tenis. Pro nesoupeřivé typy lidí může být stolní tenis bez počítání bodů a sledování pravidel jen příjemnou zábavou.

Je stolní tenis náročný na fyzičku?

Pokud se rozhodnete hrát stolní tenis závodně, zcela jistě to pocítí i Vaše fyzická kondice, protože se bude zlepšovat a zlepšovat. I když stolní tenis vypadá na první pohled jednoduše, jedná se o rychlý sport, kde je třeba nejen hbitých pohybů, ale i plného soustředění a bystrosti. Stolní tenis zlepší Vaši schopnost soustředit se, naučí Vás rychlých reakcí, spálíte u něj kalorie a naberete svalovou hmotu. Hrajete-li stolní tenis jen rekreačně, určujete si rychlost hry sami. Může se tedy jednat jen o takový způsob relaxace a pohybu. Při závodní hře tenisu musíte minimálně držet krok se soupeřem, ale ideálně být ještě rychlejší.

Jak se hraje stolní tenis?

Stolní tenis se může hrát v počtu buď dvou hráčů, kdy je každý na jedné straně stolu, nebo v počtu čtyř, kdy jsou na každí straně dva hráči. Stolní tenis začíná podáním, kdy se musí míček dotknout Vaší i soupeřovy strany stolu, během hry už se pak dotýká jen soupeřovy. Míček nesmí stůl přeletět, ani se odrazit od jiné plochy nebo předmětu, než je stůl. Při podání se nesmí míček dotknout síťky stolu, jinak je podání neplatné. Během hry se pak už dotknout může. Stolní tenis se hraje po dvou nebo čtyřech setech, kdy každý set musí mít jedenáct vítězných míčků. Po každém setu si hráči stolního tenisu vymění strany. Možná jste se setkali i s takzvaným mlýnem, kdy se tenis hraje o počtu cca šesti hráčů, kteří běhají kolem stolu a pálkou odpalují míček. Sice se nejedná o žádnou oficiální verzi ping pongu, ale zábavy si u ní užijete na 100%.

Co všechno potřebujete ke hře stolního tenisu?

Ke stolnímu tenisu neboli ping pongu potřebujete pálku, míčky a samozřejmě hrací plochu – stůl na stolní tenis. Pálky na stolní tenis jsou většinou z jedné strany hrací plochy červené a z druhé strany černé. Hrací plocha pálek je pogumovaná, jinak jsou vyrobeny ze dřeva nebo v kombinaci s karbonovým materiálem. Tvar pálky na stolní tenis je oválný a má průměr 20 cm. Míček na stolní tenis má průměr 40 mm a váhu 2,7 g. Míčky na stolní tenis jsou v barvě oranžové a bílé. Stoly na stolní tenis jsou nabízeny v klasické velikosti nebo ve zmenšení podobě. Hrací stoly mají přesně dané rozměry a vzhled. Ačkoliv se v různých rekreačních centrech setkáte venku s kamennými ping pongovými stoly, při soutěžích se rozhodně kamenné stoly nepoužívají. Pokud si chcete pořídit stůl na stolní tenis domů, dejte jej do takové místnosti, kde budete mít dostatečný prostor pro hru. Při stolním tenise totiž nestojíte jako přikovaní na místě, ale neustále se pohybujete a mácháte rukou. V nabídce stolů na stolní tenis najdete i stoly určené pro hru venku.

Kurzy stolního tenisu Liberec

Máte rádi stolní tenis a chtěli byste se mu věnovat více než jen občas, když náhodou najdete ping pong na dovolené v hotelu? Myslíte si, že by stolní tenis bavil i Vaše děti? Chcete jim dopřát pohyb, ale zároveň hledáte sport, u kterého nehrozí zranění jako například u hokeje nebo fotbalu? Můžete je přihlásit do kurzu stolního tenisu, kde je budou učit hrát kvalifikovaní trenéři. Navíc zde potkají spoustu nových přátel a nebudou trávit tolik času shrbeni za počítačem. Kdo ví, třeba je stolní tenis nadchne natolik, že jej začnou hrát závodně. Rodiče určitě potěší, že stolní tenis není nijak finančně náročný. Nejdražší položkou je ping pongový stůl, který je ale k dispozici na kurzech stolního tenisu. Hráči si pouze donesou pálku, popř. míčky. Dobrá obuv, prodyšné tričko a kraťasy už jsou jinak běžnou výbavou každé aktivity. Každý člověk potřebuje činnost, která by jej naplňovala, kde by se pobavil, vybil energii. Stolní tenis patří mezi nejoblíbenější a nejhranější sporty vůbec.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20359 (magazinliberec.cz#10)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat