Manželská poradna Liberec

Vzpomínáte na svou svatbu a přemýšlíte, kam se vše to krásné, co jste tenkrát zažívali, vytratilo? Nefunguje Vaše manželství tak, jak jste si to představovali? Nechcete se však vzdát bez boje?

Hádky a neshody mezi manželi

V průběhu každého manželství se objevují menší či větší krize. Na hádkách a neshodách mezi manželi není nic až tak neobvyklého. Jenže, co když hádky velkou měrou převažují nad láskyplnými dny? Máte pořád v živé paměti, jaké to bylo dříve, jak jste byli společně spokojení a jak jste se měli rádi? Nechcete to jen tak vzdát a zvolit nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak z toho ven – rozvod?

Když manželství prožívá krizi

Některá manželství zažívají krize pravidelně, jiná zažijí krizi pouze jednu, kterou překonají a pokračují dále, jiní zažijí takovou, která je navždy rozdělí. Bez výměn názoru a všelijakého hašteření se neobejde žádný vztah, manželský, ani partnerský. Problém ale nastává v okamžiku, kdy se hašteření změní v pocit, že s druhým nevydržíme v jedné místnosti už ani minutu. Žít po boku jedné jediné osoby celý život není v mnoha směrech jednoduché. V počátcích vztahu touží být dva pořád jen spolu a postupem času dají cokoliv za to mít chvíli jen tak pro sebe. To ještě neznamená, že Vaše manželství nefunguje, jedná se o přirozený vývoj. Každý by měl mít svůj koutek, kam se může „zašít“ a užívat si klidu. V těžkých životních situacích zase maximálně oceníte to, že se máte o koho opřít, že ten druhý je zde pro Vás. Pokud začínáte mít pocit, že už to mezi Vámi a manželem/kou už nefunguje, nevzdávejte to hned v počátku. Po čase byste mohli svého rozhodnutí litovat. Záchranným kruhem pro Vás může být manželská poradna.

Co může zničit manželství?

Nejčastějšími příčinami, které vedou k rozpadu manželství, jsou nevěra, alkoholismus, nebo domácí násilí. Záleží na každém jedinci, co dokáže snést, co překousne, co lze řešit, a co je naopak neodpustitelné. Manželství s alkoholikem/alkoholičkou může zachránit protialkoholní léčba. Nevěra je silně individuální záležitostí. Někdo ji překousne kvůli dětem, ale uvnitř jej sžírá. Někdo to přejde s tím, že pokud už se to nebude opakovat, může manželství pokračovat. Jiný se otřepe jen při slově nevěra a v žádném případě by „zradu partnera“ nezvládl. Nevěra ale nemusí nutně znamenat, že se partner zamiloval do jiné osoby. Může to být chvilkový zkrat, touha zažít po tolika letech milostné dobrodružství. V manželské poradně můžete nevěru jednoho z páru všichni společně probrat, snažit se najít příčinu a rozřešení. Manželskou poradnu nemusíte odmítat z obavy, že byste se při její návštěvě cítili divně nebo trapně. Vztahy jsou věcí složitou a někdy se mi sami cítíme v našem vztahu jako v labyrintu. Manželský poradce Vám může pomoci se z toho labyrintu vymotat, ujasnit si své hodnoty, to, co očekáváte od druhého a co byste chtěli změnit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20362 (magazinliberec.cz#14)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat