Finanční poradce Liberec

Orientace ve světě financí je základním klíčem k úspěšnému zabezpečení rodiny, domácnosti a k budoucímu bezproblémovému fungování v důchodu. Vyznáte se v možnostech spoření a v jednotlivých druzích pojištění?

Kdo mi poradí se spořením a investicemi?

Každý člověk by se od okamžiku, kdy se stane výdělečně činným, měl naučit hospodařit se svými financemi. Spoříte si něco bokem nebo vždy celou výplatu utratíte a už jen čekáte na další? I když máte možná pocit, že fungování z měsíce na měsíc Vám zatím stačí, může nastat situace, kdy budete potřebovat najednou větší obnos peněz. Není nutné spořit nijak závratnou částku každý měsíc. Vždy to, co Vám současný příjem dovolí. Je Vám líto odkládaných peněz? Nejraději byste si za ně něco koupili hned? Uvidíte, že v budoucnu budete ještě rádi, že peníze uložené bokem, máte. Pokud si se spořením nevíte rady, hledáte vhodný spořicí účet, nebo byste své peníze raději zhodnotili jinak, například formou investic, pomoci Vám může finanční poradce.

Finanční poradce na Liberecku

Finanční poradce je osoba, jejíž služby využíváte zcela zdarma.** Finanční poradce** Vám nepočítá žádné sazby za dobu strávenou konzultací s ním. Finanční poradce Vám ani nic nenutí. Jeho úkolem je probrat s Vámi Vaše možnosti s ohledem na Vaši finanční situaci. Sdělte mu svou představu, to zda hledáte nejvýhodnější spořicí účet, nebo vhodný typ pojištění. Máte-li děti, měli byste uvažovat nad životním pojištěním, nebo vkládání peněz na účty vytvořené pro Vaše děti, kdy se budou moci na peníze sáhnout až po dovršení určitého věku. Dětem můžete spořit také na studia. Neuzavírejte zbrkle nejrůznější pojištění, které je pro Vás ve výsledku absolutně nevýhodné. Chcete-li si sjednat** úvěr nebo hypotéku**, poradce zjistí Vaše možnosti a doporučí Vám instituci, která nabízí výhodné hypotéky apod.

Spořicí nebo běžný účet?

Pokud sis chcete každý měsíc odkládat část peněz z výplaty na horší časy nebo k určité příležitosti, rozhodně tuto částku nenechávejte ležet na běžném účtě. Zjistěte si, nebo si nechejte zjistit nabídky spořicích účtů a** výši úroku** na nich, podle toho se rozhodněte, který spořicí účet je pro Vás výhodný. Na běžném účtě by odkládané peníze nedošly žádného zhodnocení a časem by dokonce na hodnotě začaly postupně ztrácet. Na** spořicím účtu** můžete mít po nějakém čase větší částku, něž jakou jste do té doby vložily.

Jak se zabezpečit na stáří?

Přijde Vám zbytečné přemýšlet teď nad stářím? Pokud je Vám kolem třiceti let, je nejvyšší čas. Už teď nám může být jasné, že stát se o nás v důchodu nijak závratně nepostará. Navíc, produktivní věk se stále zvyšuje a do důchodu budeme chodit stále později. Málokdo z nás si umí představit, že by ještě v pětašedesáti letech naplno pracoval. Už teď bychom měli pomalu začít myslet, jak se na stáří zařídit tak, abychom si užili zaslouženého odpočinku a nemuseli obracet každou korunu. Promluvte si se svým finančním poradcem o** důchodovém pojištění**.

Nákup realit

Uvažujete o koupi bytu v novostavbě? Máte obavu, aby vše proběhlo hladce? Poradíme vám, co si ohlídat ve smlouvě i v bytě, i jak a kdy zaplatit kupní cenu. Věděli jste, že ze zákona není na nový byt žádná záruční lhůta? Dozvíte se, jak dobře záruky ošetřit a jak případné nedostatky a závady v bytě reklamovat. Zdroj: http://www.penize.cz/80297-jak-dobre-koupit-novy-byt

Nákup realit není vůbec jednoduchý proces. V prvé řadě byste si měli zkontrolovat aktuální list vlastnictví, že je prodávající skutečným vlastníkem a oprávněn nakládat s nemovitostí, zda je jediným majitelem, nebo je majitelů více, zda se jedná o soukromé vlastnictví, nebo o obchodní majetek. Dále, že není nemovitost zatížena zástavním právem, předkupním právem, břemenem, zda neprobíhá exekuce, případně neexistuje jiná právní vada, která by bránila prodeji bytu. Uvažujete o koupi bytu nebo domu? Máte obavu a chcete, aby vše proběhlo hladce? Finanční poradce Vám poradí, co si ohlídat ve smlouvě i v bytě, jak a kdy zaplatit kupní cenu. Dozvíte se, jak ošetřit záruky a jak případné nedostatky a závady v bytě reklamovat.

Co všechno by měla obsahovat kupní smlouva?

Kupní smlouva by měla zejména obsahovat informace o prodávajícím a kupujícím, přesnou specifikaci prodávané nemovitosti včetně spoluvlastnických podílů, kupní cenu, uvolnění kupní ceny prodávajícímu, způsob zaplacení, termíny, termín předání reality a vyrovnání závazků za energie. Dále by ve smlouvě měly být uvedeny okolnosti, kdy mohou smluvní strany odstoupit od smlouvy, deklarace, že na realitě neváznou žádné další právní vady, počet vyhotovení a další náležitosti.

Jak vypadá předání reality?

Předání jednotlivé reality by bylo vhodné předat na základě předávacího protokolu, ve kterém se uvede datum předání, počet klíčů, stav jednotlivých médií a podobně. Doporučuje se také ještě jednou zkontrolovat, zda stav bytu odpovídá stavu před podpisem kupní smlouvy.

Prodej realit

Prodat Váš domov a přestěhovat se do jiného je velmi emocionální rozhodnutí. Je to událost, kterou většina lidí nepodstupuje příliš často a proto se vyplatí věnovat jí náležitou péči. Prodej nemovitosti, neboli převod vlastnictví k nemovitosti na základě kupní smlouvy, je rozhodně potřeba doporučit, aby prodávající svěřil přípravu smluvních dokumentů profesionálům ve svém oboru. Jednou z nejzásadnějších věcí pro zdařilý prodej nemovitosti je způsob, jakým vstoupíte na trh. V tento okamžik je pro majitele velice důležité znát všechny zásadní okolnosti pro to, aby jeho nemovitost na trhu uspěla. ** **

Finanční poradce s Vámi probere způsoby, jak Vaši nemovitost prodat rychle a za nejlepší cenu. Přemýšlíte o prodeji Vaší nemovitosti? Už teď je ten správný čas kontaktovat finančního poradce, který zodpoví Vaše dotazy, případně nasměruje na realitního odborníka zaměřujícího se na nemovitosti podobné té Vaší. Neostýchejte se oslovit a přijmout pomoc odborníka. Právě jeho zkušenosti a každodenní praxe na trhu s nemovitostmi mohou být tím, co rozhodne o úspěšném prodeji Vaší nemovitosti.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20363 (magazinliberec.cz#11)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat