Pokládka podlahy Liberec

Je Vaše podlaha v horším stavu a Vy jste rozhodnuti ji nechat vyměnit za novou? Víte ale, jakou podlahu vybrat? K mání je několik druhů podlahových krytin z přírodních i umělých materiálů. Poradíme Vám.

Výběr podlah na dnešním trhu je velmi bohatý. K mání je mnoho druhů podlah nejen co se materiálu týče, ale především co do tvarových a designových provedení. Pokud stále váháte, jakou podlahu si pro své prostory vybrat, přinášíme Vám stručný přehled typů podlah.

Přírodní podlahové krytiny

Podlahové krytiny z přírodních materiálů jsou oblíbené pro svou zdravotní nezávadnost i příjemný pocit, že máme doma něco, co je tak říkajíc v souladu s přírodou. Mezi přírodními krytinami najdete masiv i další materiály.

Masivní dřevěná podlaha

Hledáte-li podlahu, která Vás přežije, pak zvolte masiv. Masivní podlahy mohou vydržet i celá staletí ve výborné kondici. A pokud se podlaha opotřebí, takže již není oku lahodící, lze ji zrenovovat broušením a lakováním a to opakovaně.

Plovoucí dřevěná podlaha

Plovoucí dřevěná podlaha se skládá z vrstev dřevité hmoty a z tenkých plátů masivu. Ty jsou umístěny na povrchu a proto v případě opotřebení lze plovoucí dřevěnou podlahu renovovat a to až třikrát.

Korková podlaha

Korková podlaha je považována za velmi tichou a pružnou a zároveň dobře tepelně izolující. Proto se hodí například do dětských pokojů, nebo i jako podklad pod koberec. Nevýhodou může být vzhled, který nesedí každému.

Bambusová podlaha

Bambusová podlaha je vhodná tehdy, když toužíte po něčem exotickém. Nabízí se v různých provedeních – rolích nebo dílcích.

Linoleum, marmoleum

Linoleum i marmoleum se vyrábějí z dřevité moučky, kterou dohromady pojí pryskyřice a rostlinné oleje. Jsou oblíbené pro snadnou a rychlou aplikaci, pružný a tichý došlap. Při poškození je nelze opravovat a proto nemohou nabídnout dlouhou životnost – ta je velmi závislá na stupni používání podlahy.

Linoleum i marmoleum se hodí i do zatěžovaných prostor, kde ale musíte počítat s jejich pravidelnou výměnou vždy po určité době. Používají se například do kuchyně, neboť z nich snadno setřete nečistoty, a také do dětských pokojů, neboť děti občas mívají tendenci podlahy poničit a v případě linolea či marmolea škoda není tak vysoká.

Umělé podlahové krytiny

Hlavním reprezentantem podlahových krytin z umělých materiálů je PVC, neboli polyvinylchlorid a dále laminát.

PVC a laminátové podlahy

PVC a laminátové podlahy většinou představují levnější variantu podlah z přírodních materiálů a to je také důvod, proč se stále vyrábějí. Jinak oproti přírodním podlahám žádné zvláštní výhody nemají. Z PVC se vyrábějí podlahy na pohled velmi podobné linoleu a z laminátu plovoucí podlahy. PVC a laminátové podlahy nabízejí životnost obdobnou jako linoleum a především značně závislou na stupni používání – mohou Vám vydržet jen několik let, ale i 20 let. V případě poškození je ovšem nelze opravovat. Problémem bývá zvýšená hlučnost při došlapu i nízká odolnost vůči „bodovému tlaku“ – například proti nohám od skříně nebo postele aj. Laminátové podlahy jsou náchylné k zatečení vlhkosti mezi spáry a následnému poškození, proto se musí vytírat jen mírně navlhčeným hadrem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20368 (magazinliberec.cz#26)


Přidat komentář