Autoservis, pneuservis – Liberec a okolí

Kvalitní služby autoservisu je kolikrát nesnadné najít. Čím více služeb servis nabízí, tím lépe pro běžného zákazníka, že nemusí jezdit jinam, ale zase to v praxi znamená kolikrát dlouhou čekací dobu a pak také i vyšší cenu.

Ohromné množství vozů v provozu si vyžaduje nejen občasné opravy, ale i pravidelné sepisování za účel splnění zákona. A protože se na našich silnicích pohybují velké kvanta aut, také musí existovat autoservisy a opravny vozů ve velkém množství.

Mnoho auto, mnoho oprav

Mnoho lidí se diví, že servisy osobních vozů jsou fakt na každém kroku, ale pokud si uvědomí, kolik je vozů u nás v provozu, ihned otázky o jejich existenci opadnou. Nebo by měly, protože skutečně o voze je potřeba se starat nejen když je porouchané, ale i pravidelně měnit pneumatiky, provádět STK a emise a mnoho dalšího. A tuto práci musí někdo udělat.

Čekací doba

Každý, kdo měl někdy osobní vůz a potřeboval nějakou větší opravu, tak si musel, třeba i pár dnů počkat. A to je právě ono – pokud by nebylo tolik vozů, nebyly by tak dlouhé čekací doby. Navíc dnešní vozy, které jen překypují elektřinou, se opravují mnohem hůře, než klasické „stodvacítky“.

Odborníci na elektroniku auta

Dnešní doba vyžaduje odborníky přímo na elektroniku osobních vozů, a proto již několik let existuje oblíbený obor autotronik, kde se každoročně hlásí mnoho uchazečů, ale ne všem žadatelům je pro velkou poptávku vyhověno. Elektronika osobních vozů a její odborníci mají budoucnost a je potřeba, aby tento obor se stále jen rozvíjel. Kdo není dobrý na elektroniku vozu, stěží jej dokáže dobře opravit. Takže proto se i znalí a praxí zkušení automechanici kolikrát hlásí do speciálních kurzů, nebo i přímo studují obor jistou dálkovou formou.

Autoservis a jeho služby

Čím více Vám autoservis jako zákazníkovi může nabídnout, tím více budete spokojeni a takový servis si oblíbíte. Zvláště v tom případě, kdy cena bude ucházející a přístup jednotlivých pracovníků precizní. To je nejlepší možná varianta, jaká Vás může potkat. Váš automechanik je něco jako Váš osobní lékař, akorát přes auto.

Auto musí být perfektní

Zvláště v tom případě, kdy jste zvyklí se pohybovat autem všude a jeho bezproblémový stav je pro Vás hodně důležitý, kolikrát i víc, než i vlastní zdraví. Na své auto se musíte a chcete spolehnout. Převáží nejen Vás, ale i Váš majetek, Vaší rodinu, proto je sebevíc nutné, aby bylo zcela v pořádku.

Běžné práce

Sami to jistě dobře znáte. Běžné práce autoservisu zahrnují nejen jednoduché opravy, také výměnu spotřebních dílů, jako jsou žárovky, zrcátka aj. Také velkou kapitolou jsou samotná autoskla a většina autoservisů provádí výměnu autoskel spolu se zajištěním podkladů pro pojišťovnu aj. Mezi běžné práce servisu také patří přezouvání pneumatik, spolu se seřízením geometrie aj. Služeb však může být i o mnoho více.

Pneuservis

Podle zákona je nutné dvakrát do roka měnit pneumatiky na voze. Ale toto tvrzení není až tak pravdivé. Je pouze nutné mít zimní pneumatiky od určeného data, tedy od prvního listopadu do posledního března a to zejména v tom případě, kdy je zimní počasí. Mnoho lidí by pak namítalo, že postačí pouze zimní obutí. Jenže zimní pneumatika v letním a pak obzvlášť v parném období, je nevhodná na provoz a také se snadno opotřebovává, mnohem více, než klasická letní pneumatika. Na zimních pneumatikách se sice dá jezdit i v létě, ale v dalším roce bude nutné opět pořídit novou pneumatiku na zimu. Což je mnohem finančně náročnější, než koupě jak letních, tak zimních pneumatik a jejich pravidelní střídání, dle počasí a také dle zákona.

Kola jako základ dobrého vozu

Správný autoservis provádí běžnou výměnu, a to jak klasickou, tedy přezutí pneumatik na stejná kola. A pak také výměnu celých kol i s pneumatikami. S touto službou jsou spojené další práce a to jak správné seřízení geometrie, dále správné nahuštění pneumatik a kontrola hloubky dezénu. Je nezbytné, aby všechna kola Vašeho vozu byla v naprostém pořádku a, to co se pneumatik týče, tak správného seřízení. Postačí nedostatečná úprava a je ohroženo nejen Vaše auto, ale především Váš život a také lidí, které převážíte. Proto si raději vždy připlaťte a nechte si vše řádně zkontrolovat, než tak ledabyle ohrozit životy blízkých, ale i jiných lidí v provozu.

Karosářské práce

Karoserie vozu je ta část, určená k přepravě osob či nákladu. Prakticky jde o kostru vozu, a jak se lidově s oblibou říká – o ty plechy. Je důležité, aby karoserie Vašeho vozu byla vždy v perfektním stavu a pokud někde nastane chyba, aby byla co nejdříve opravena. Každý správný automechanik, se specializací na autokaroserie, moc dobře ví, jak si poradit s pomačkanými plechy po běžném nárazu a také zda lze opravit i hodně deformovaný celek. Určí, zda je to vhodné opravovat, nebo je nutné koupit nový díl, či zcela na podobné teze zapomenout a pořídit úplně nový vůz, jelikož oprava by byla mnohdy i dražší, než celá hodnota auta. Karoserie vozu musí perfektně fungovat, nejen, aby se s vozem dalo obstojně jezdit, ale zejména, aby chránila před možným nebezpečím přepravující se osoby.

STK a emise

Stejně jako pravidelnou výměnu pneumatik, zákon také nařizuje pravidelné kontroly technické a měření emisí. Nutné je, aby vůz prošel technickou kontrolou každé dva roky. Některé servisy nabízí i službu technické kontroly, tedy v praxi znamenající, že odevzdáte klíče spolu s vozem i dalšími potřebnými dokumenty a poté jen počkáte, až je Vám auto navráceno. Je to skvělá varianta hned z několika úhlů pohledu – nemusíte se sami o termín kontroly starat a domlouvat, automechanik se obvykle s provozovateli STK a měření emisí znají, takže jim sami upřednostní termíny, a také kontrola bude provedena hladce. Navíc automechanik sám musí vůz zkontrolovat, protože za hladký průběh technické kontroly v tu chvíli zodpovídá sám. Službu si samozřejmě platíte, ale mnohem pohodlnější a levnější, než neustále jezdit na technickou kontrolu a vracet se do dílny, aby byly opraveny nedostatky a opětovně technickou kontrolu platit.

Lakýrnické práce

A aby auto dobře vypadalo a také, co nejdéle sloužilo, je nutná práce lakýrníka. Nejen tehdy, kdy potřebujete, nebo spíše chcete změnit barvu svého vozu, vyhledáte službu kvalitního autolakýrníka. Většinou se provádí úprava kapoty, zakrývají se nedostatky a provádí protikorozní nátěry, spolu s vrchní ochrannou vrstvou. Díky tomu bude Vaše auto odolné, déle vydrží jeho vzhled, a tudíž u případného prodeje bude lákavějším artiklem. Lidé mnohdy tuto činnost podceňují a pak se poněkud diví nepříjemným následkům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20372 (magazinliberec.cz#20)


Přidat komentář