Svatební fotograf

Svatba je velký okamžik v životě každého jeidnce. Pro zachycení správné atmosféry a celého dění je tak nutné si vybrat spolehlivého svatebního fotografa, který je schopen učinit z vašeho dne opravdu dokonalou vzpomínku.

Ten velký den, jak se svatba obvykle označuje, je pro každého jedince velkou životní událostí. Obzvlášť za předpokladu, že je zcela první svatbou daného člověka. Jde se do něčeho neznámého, je zde záplava mnoha citů, emocí a to vše sdíleno v kruhu přátel a kamarádů, kteří vás, jako snoubence a budoucí čerstvé novomanžele přišli podpořit a oslavit tento velký den s vámi.

Svatba je velkou událostí

Proto, aby se na tento den vzpomínalo skutečně radostně a s velkou parádou, je potřeba nejen doladit mnoho záležitostí, ale také objednat šikovného a zdatného svatebního fotografa, či fotografku. Dnes by neměl být problém sehnat skutečně takového, aby vám maximálně vyšel vstříc, díky moderním technologiím je totiž bez problémů možné najít takového, jakého chcete. Přece jen máte tu možnost si vybrat takového, dle svých možností nejen finančních, ale především toho, jak si představujete, aby vaše vzpomínky byly na fotografiích zachyceny.

Cena fotografa by neměla být zcela rozhodující

Jistě, řeknete si, že celá ta svatba stojí hodně, tak proč vlastně řešit cenu za fotografa? Jenže v podrobném seznamu s oceněním všech položek se dojde k tomu, že vše stojí opravdu hodně a je potřeba jisté věci a záležitosti omezit. Jenže do tohoto seznamu by se svatební fotograf vejít neměl, pakliže za něj nehodláte utratit nehoráznou sumu. S částkou deset tisíc v průměru je však bezesporu nutné počítat tak, či onak. Navíc cena za fotografa by neměla být jedinou rozhodují položkou, dle které si budete fotografa vybírat. Sice není nutné platit přemrštěné sumy, ale ani se s pokojit s nízkou cenou, za kterou dostanete také stejnou, tedy nízkou kvalitu. Je sice potřeba šetřit, obzvlášť při velkém a spolu s tím i omezeném rozpočtu, ale za žádných okolností si fotografa na vaši svatbu nevybírejte jen podle ceny.

Proč nehledět jen na cenu?

Pamatujte na to, že svatební fotograf fotí nejen vás, jako snoubence a hosty, ale i celou atmosféru svatebního dne. Pokud tak nebude dost kvalifikovaný, nebo za službu si bude účtovat přemrštěně nízkou částku, pak také odvede odpovídající výkon a fotografie nebudou takové, jak si představujete a ani zrovna dokonalé. Pamatujte na to, že se jimi budete prezentovat před širokou veřejností, protože vaše svatební fotografie nejen chtějí vidět vaši známí, ale i ne příliš známí. Většinou na ně někdo narazí i při brouzdáním internetem a na sociálních sítích. Každý se zajímá o svatební fotografie a tak je chcete rádi ukazovat jako dokonalou vzpomínku na ten váš velký den.

Jak vybírat svatebního fotografa

V dnešní době, kdy internet doslova obklopuje celý svět, není složité si dobrého fotografa najít ve své oblasti a pak i dle práce vybrat přesně takového, který je schopen splnit vaše představy. Většinou totiž fotografové mají vlastní internetovou prezentaci, kde uveřejňují svoji práci a obvykle takové fotografie, které se jim zdají nejlepší, vystihující jejich um a práci a zájemce tak má možnost si udělat o práci fotografa nejen představu, ale také má možnost se inspirovat a zažádat tak při focení o podobně laděné snímky, které tak fotograf již učinil.

Co tedy vlastně očekáváte

V tomto ohledu je nutné si uvědomit, co všechno od svatebního fotografa očekáváte. Zda má být na svatbě přítomen od rána, tedy zachytit i oblékání, chystání, nebo raději až obřad, pak společné fotografie a ještě něco málo z hostiny a tak podobně. Je pravdou, že v době moderních technologií, všudy přítomných fotoaparátů a telefonů či jiných zařízení, které jsou schopny zachytit perfektní obraz, není až tak nutné, aby svatební fotograf byl na vaší svatbě od svítání do svítání, ale přece jen je nutné, aby to důležité na fotografiích bylo. Předem si tak ujasněte, jak si celou svatbu představujte zachycenou na snímcích. Inspirujte se hledáním na internetu, u svých známých a z toho čerpejte. Svému fotografovi pak svoji představu prezentujte.

Když víte, co chcete, je to snadné

Stěží fotograf pracuje, pokud o vás nic neví a ani nemá od vás představu, co vlastně chcete. Díky moderní době je možno využít mnoha možností a udělat tak dokonalou fotku, aby byla jedna lepší, než druhá. Musíte mít však představu o tom, co chcete a klidně si řekněte i to, co rozhodně nechcete. Díky tomu zkušený a dobrý fotograf jasně a s přehledem si ujasní, co vlastně od něj očekáváte a tak se mu mnohem lépe pracuje. Výsledný efekt, tedy fotografie tak budou dle vašich představ a i fotograf sám bude spokojen. Je tak potřeba předem vědět, jaké fotografie chceme mít.

Jak vybírat svatebního fotografa

Zdá se to jako poměrně lehký úkol. Jenže bohužel v tomto zdání dost podstatně klame. Je sice několik fotografů, jenže pokud máte na internetu všude prohledat možné a vybrat dle ceny i prezentace odpovídající článek, který je pro vás přípustný, pak s tím strávíte mnoho času. Sice to pak následně za to stojí, jenže práce je to ukrutně titěrná a někdy i klidnější povahy mohou ztrácet nervy. Takové hodinové představení se dá jistým způsobem obejít a to tak, že se zeptáte svých známých a kamarádů, kteří měli svatbu v posledních letech, aby vám fotografa doporučili. Možná to nebude ani tak složité, jak se na první pohled zdá, protože většinou pokud se manželský pár dozví o tom, že někdo v jejich okolí chystá svatbu, rád se s dobrými radami a připomínkami nabídne a doporučí potřebné. Často tak ani nemusíte se příliš snažit.

Fotograf od známých

Vůbec tou nejlepší volbou je právě fotograf od známých, který díky jasné představě a důležitým faktům, které vám sdělí jen opravdu známí a kamarádi, tak získáte asi tu nejlepší možnost, která se vyskytuje. Protože právě jedině známí vám sdělí i negativní informace, či na co si u fotografa dát pozor a čeho se držet. Lze se tak mnoha nekalým praktikám vyvarovat a předem od nich upustit.

Objednávka svatebního fotografa

No a samozřejmě je nutné, aby vámi vybraný fotograf měl zrovna na ten váš velký den volno a byl vám tak k dispozici. Proto je potřeba jej objednat včas, s dostatečným předstihem a ujistit se, že právě v termín svatby má volno a je vám k dispozici. Ideální čas je asi rok dopředu, klidně i déle, obzvlášť ve svatební sezoně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20381 (magazinliberec.cz#35)


Přidat komentář