Ubytování v penzionu Liberec

Chystáte se do Liberce anebo do Jizerských či Lužických hor? Chcete si udělat výlety po městě i po okolí, na Ještěd nebo do vzdálenějších pohoří? Jste aktivní lyžaři? Pak se Vám určitě bude hodit kontakt na kvalitní ubytování.

Město Liberec leží na hranici severních a východních Čech v Libereckém kraji. Jakožto krajské město představuje Liberec největší město v celé oblasti a páté největší město v České republice. V Liberci žije okolo sto tisíc obyvatel, přičemž se sousedními městy a vesnicemi vytváří Liberec aglomeraci s přibližně 170 000 obyvateli.

Ubytování v Liberci a turistika

Ubytování v Liberci je velmi výhodné, protože Liberec je se svým hornatým okolím jako stvořený pro zimní sporty a v létě zase pro pěší horskou turistiku. Město ze všech stran obklopují hory a kopce, přičemž za dominantu města je považován nejbližší Ještěd s nadmořskou výškou 1012 metrů – na vrchol hory se celkem snadno a rychle z Liberce dostanete i pěšky. A komu se nechce chodit do kopce, může využít kabinovou lanovku, která jej z města doveze až na vrchol Ještědu.

Kvalitní ubytování v Liberci

Pokud se chystáte do Liberce nebo chcete lyžovat na místních sjezdovkách či podnikat výlety do okolních hor, určitě se Vám bude hodit kontakt na** kvalitní penzion**. Penzion představuje ubytování rodinného typu, takže nebudete jen anonymní položkou na seznamu, jak tomu bývá ve velkokapacitních ubytovacích zařízeních. V penzionu oceníte především výhodu poctivé domácí stravy, kvalitní péče o hosty, čistotu, pořádek a hřejivou atmosféru domova.

Ubytování v penzionu v Liberci a lyžování

Vydali jste se do Liberce především za zimními sporty? Pak jste na správném místě! V bezprostředním okolí města je připraveno množství tras pro běžkaře, takže při dostatečné sněhové pokrývce se můžete vyřádit jen kousek od penzionu, kde budete ubytováni. K běžeckému lyžování vybízejí také hřebeny okolních kopců.

Pokud se věnujete sjezdovému lyžování, určitě Vás nadchnou dlouhé sjezdovky, které se nacházejí na svazích hory Ještěd. Dolní konec sjezdovky s parkovištěm a stanicí vleku je tak prakticky v městě, zatímco horní konec sjezdovky se nachází ve výšce přes 900 metrů nad mořem. Sjezdovka tak umožňuje sjet celý severovýchodní svah hory Ještěd z hřebene až na okraj města. Z penzionu tak budete na svahu cobydup. Odpoledne se do svého penzionu na domácí večeři dostanete také velmi snadno a pak už hupkydupky rovnou do svého útulného pokoje .

A pokud by Vás lyžování na Ještědu omrzelo, můžete se vydat na jiné sjezdovky, kterých je v okolí také spoustu, například v nedalekém Tanvaldu, Desné a jinde.

Kam na výlet v Liberci a okolí

Budete-li ubytování v penzionu v Liberci, najdete ve městě mnoho způsobů, jak se zabavit - jsou zde divadla, kina, galerie, plavecký areál, ZOO i botanická zahrada aj. Pokud jste však do Liberce přijeli především kvůli výletům do hor, nabízí se Vám nespočet možností. Liberec leží na rozhraní Jizerských a Lužických hor, takže si můžete vybrat, do kterého pohoří se vydáte. A ani Krkonoše nejsou příliš daleko. Večer se pak vždy můžete vrátit do svého penzionu, kde na Vás již bude čekat poctivá a teplá večeře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20382 (magazinliberec.cz#23)


Diskuze a zkušenosti

Andrea J. | 20.07.2015 23:59
Re: Ubytování v penzionu Liberec Dobrý večer, potřebovala bych asi ke konci roku (Vánoce+Silvestr) ubytování v Liberci. Jedná se o firemní výlet cca o 21 lidí. Šlo by to? Je možnost stravování? Děkuji A.


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat