Lymfatické masáže ruční a přístrojové

Míváte pocit těžkých nohou? Trápí Vás celulitida? Cítíte, že nejste ve své kůži, a to jak po fyzické, tak psychické stránce? Všechny tyto problémy mohou mít jednu společnou příčinu – zpomalený tok lymfy.

Co s pocitem těžkých nohou a nedostatkem energie?

Únava, otoky nohou, kruhy pod očima, nedostatek energie, podráždění, pomerančová kůže, dýchací potíže... Připomínají Vám tyto problémy něco? Nesetkáváte se s nimi denně sami u sebe? Pokud ano, je třeba najít řešení jak se jich zbavit a najít opět ztracený temperament. Příčinou těchto problémů může být zpomalené proudění lymfatického systému. Co je to vlastně lymfatický systém? Jednoduše řečeno, jedná se o takový náš kanalizační systém, který z těla odvádí nečistoty. Nečistoty se do našeho organismu dostávají denně prostřednictvím nevhodné stravy, znečištěného prostředí kolem nás apod. Lymfa má za úkol se jich „zbavit“, proto je nutné, aby správné proudila a tělo tak detoxikovala. Jakmile lymfa přestane fungovat tak, jak má, a její tok se zpomaluje, přestane tyto nečistoty (toxiny) odplavovat a tělo se jimi zanáší. Zanášení toxiny pak způsobuje výše zmíněné problémy. K tomu se navíc mohou přidat i různé infekční onemocnění. Aby se tok lymfy opět zrychlil, je třeba mu pomoci, a to lymfatickými masážemi podporovanými zvýšeným pitným režimem.

Ruční lymfatické masáže Liberec

Lymfatické masáže lze absolvovat buď ručním, nebo přístrojovým způsobem. Ruční lymfatické masáže jsou všeobecně více účinnější a také časově delší. Pokud jste už někdy byli na klasické masáži, neočekávejte, že lymfatické budou probíhat stejným způsobem. Klasické masáže probíhají formou hnětení a silnějšího tlaku. Při lymfatických masážích oproti tomu masér používá jen jemné hmaty a jemné stlačování bodů na těle. Lymfatický systém je aktivován téměř neznatelným stlačením bodů na krku. Nejčastěji jsou při lymfatické masáži masírovány nohy, na kterých jde nedostatečné proudění lymfy často nejvíce vidět. Při lymfatické masáži se ale masíruje i obličej, kde se problémy s lymfou projevují v podobě kruhů a otoků pod očima. Po lymfatické masáží je dobré vypít alespoň sklenici vody nebo šálek zeleného čaje. Celkově byste měli zvýšit příjem tekutin, nejlépe čisté vody, nikoliv slazených minerálek, coly apod. Pitný režim dodržujte nejen během doby, kdy budete docházet na masáže, ale i potom. Uvidíte, že budete mít rázem více energie, budete pozitivně naladěni a Vaše zdravotní problémy (pokud byly způsobeny špatnou funkcí lymfy) začnou ustupovat.

Přístrojové lymfatické masáže Liberec

Přístrojová lymfatická masáž trvá oproti ruční masáží kratší dobu, cca 30 – 40 minut. Ruční lymfatická masáž je dlouhá až hodinu a půl. Při přístrojové masáži se položíte na lehátko a vložíte nohy do takzvaných drenážních kalhot. Ty Vám masér utáhne pásky, aby Vám seděly co nejlépe. Kalhoty fungují na principu stlačování, a to od konečků prstů u nohou směrem nahoru. Podle Vašich tělesných proporcí Vám na displeji nastaví potřebnou sílu stlačování a také čas, po jaký bude lymfodrenáž probíhat. Po zapnutí přes Vás ještě masér položí deku, aby Vám nebylo chladno. Jakmile daný čas vyprší, stlačování se vypne a kalhoty se přestanou nafukovat. Tato procedura je velice relaxační. Můžete při buď spát, nebo si číst knihu či časopis. Po** lymfodrenáži** by Vám měl masér nabídnout buď sklenici vody, nebo šálek čaje, který podpoří proudění lymfy. Budete odcházet dobře naladění a odpočatí. Na** lymfodrenáž** by se mělo chodit nejlépe dvakrát týdně. Minimálně byste však lymfodrenáž měli podstoupit jednou týdně, jinak nebudou výsledky tak znatelné, jak byste si představovali.

Jak zmírnit projevy celulitidy?

Jedním z důsledků zanesení těla toxiny je tvorba tzv. pomerančové kůže – celulitidy. Ve spojitosti s nedostatkem pohybu tak vznikají na stehnech a zadečku nevzhledné dolíky, kterých se pak jen horko těžko zbavujeme. Celulitida trápí snad každou druhou ženu a nevyhýbá se ani mladým štíhlým slečnám. Právě rozproudění lymfy a její opětovné správné fungování může projevy celulitidy zmírnit. Spolu s aktivním pohybem a dostatečným pitným režimem můžete celulitidu zničit úplně.

Máte viditelné jizvy na nohou?

Byli jste na operaci, při které Vám zůstaly nevzhledné jizvy? Lymfodrenáž napomáhá ke zlepšování stavu pokožky a vyhlazení jizev. Po absolvování procedury můžete viditelně zaznamenat vyhlazení Vaších jizev. Studia, která lymfodrenáž poskytují si své úspěchy většinou dokumentují a mohou Vám tak ukázat fotografie jizvy před lymfodrenáží a po absolvování procedur. Lymfodrenáž regeneruje pokožku a kromě jizev po klasických operacích Vás může zbavit i jizev po provedené liposukci.

Hradí lymfodrenáž pojišťovna?

Máte-li problémy s otoky nohou a křečovými žilami, se kterými docházíte k lékaři, může Vám lymfodrenáž napsat přímo Váš ošetřující lékař, kdy Vám následně bude procedura hrazena pojišťovnou. Na** lymfodrenáž** se však nechodí jen ze zdravotních, ale i estetických důvodů, jako je už zmíněná celulitida. Po absolvování lymfodrenáže také zaznamenáte úbytek centimetrů na bocích a zadečku.

Lymfodrenáž pro zdraví i krásu

Nejste-li si jisti, zda je pro Vás** lymfatická masáž** vhodná vzhledem k jiným zdravotním problémům, informujte se u svého lékaře nebo u zkušeného maséra, který lymfatickou masáž provádí. Každopádně je lymfatická masáž skvělým způsobem, jak se** uvolnit, odreagovat, nabrat ztracenou energii, zbavit se špatné nálady a navíc zlepšit vzhled své pokožky, zmírnit celulitidu a zhubnout**. Jakmile proceduru ukončíte je třeba dodržovat zdravou životosprávu a pokud možno se věnovat i pohybovým aktivitám. Uvidíte, že Vaše tělo se Vám za to odvděčí a vy budete zase spokojení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20384 (magazinliberec.cz#3)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat